O nás

Jsme malá nezisková organizace zaměřená na aktivizaci a sociální začleňování osob z věkové kategorie 50+. V bývalém drážním domku v pražské Stromovce provozujeme komunitní centrum, které má pomoci seniorům při přechodu z aktivního pracovního zapojení do důchodu. Kromě toho zde běží i aktivity sociálního podniku, který využívá znalostního a zkušenostního potenciálu osob z této věkové kategorie.

Fungujeme od roku 2015, kdy Domus Vitae (Dům života) založili jednatelé konzultační a poradenské firmy ILA, s.r.o. Ta připravuje a realizuje projekty financované z národních i mezinárodních dotačních programů. Dotace z těchto zdrojů získala i v oblasti zdravotní a sociální péče. Provoz komunitního centra byl do konce roku 2018 hrazen ze strukturálních fondů, nyní se snaží nalézt finance pomocí fundraisingu.

Statut Domus Vitae, z.ú. je k nahlédnutí zde:

Výroční zprávy k nahlédnutí zde:

Výroční zpráva 2021

Výroční zpráva 2020

Výroční zpráva 2019

Výroční zpráva 2018

Výroční zpráva 2017

Výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2015

 


Kdo jsme?

Ing. Tereza Kulhánková

Ing. Tereza Kulhánková

ředitelka
tereza.kulhankova@domusvitae.cz

Ing. Tereza Kulhánková


Jako bývalá manažerka společnosti IBM jsem okusila prostředí mezinárodní firmy a naučila se mnoho zajímavých věcí, za které jsem vděčná a dlouho z nich budu čerpat. Po porodu dvou dětí však nastal čas něco vrátit společnosti a věnovat se tomu, co mi dává smysl. V Domečku bych pro Vás ráda vybudovala místo, kde poznáte nové přátele a stanete se opět aktivními.

MUDr. Kateřina Čihařová

MUDr. Kateřina Čihařová

Předsedkyně správní rady

MUDr. Kateřina Čihařová

Předsedkyně správní rady

Po deseti létech práce na dětské klinice, řadě let na Ministerstvu zdravotnictví, založení dvou ambulantních zdravotnických zařízení a podílení se na vedení společnosti ILA, s.r.o. od r. 2008 bych se ráda vrátila ke smysluplné práci v neziskovém sektoru, kterou jsem poznala jako předsedkyně Správní rady Sue Ryder International CZ, o.p.s.

Drážní domek ve Stromovce je mojí srdeční záležitostí. Tři roky se věnuji oživení Domečku, ve kterém bych si ráda splnila své sny. Chtěla bych spolu s mladší generací, které jsem přenechala vedení společnosti, vytvořit místo, kde se budeme společně setkávat, vytvářet nové příležitosti a „stavět na nohy" ty, kteří si buďto přestali věřit, ztratili smysl života, anebo prostě jen mají rádi společnost a chtějí být užiteční.

RNDr. Ivan Dvořák, CSc.

RNDr. Ivan Dvořák, CSc.

člen Správní rady

RNDr. Ivan Dvořák, CSc.

člen Správní rady

Začínal jsem jako vědec a po revoluci působil na vedoucích místech v bankách. Protože mne to příliš neuspokojovalo, založil jsem v roce 1994 společnost ILA, s.r.o. zaměřenou na transfer technologií a konsultační služby orientované na dotační poradenství.
Své celoživotní zkušenosti a znalosti z podnikání bych nyní rád zúročil ve společnosti Domus Vitae, z.ú., ve které jsem jedním ze zakladatelů. Hlavně bych se rád podílel na chodu sociálního podniku, který je podstatnou součástí aktivit Domečku.

Jan Šisler

Jan Šisler

člen Správní rady

Jan Šisler

člen Správní rady

Pracuji na rehabilitační klinice 1. lékařské fakulty UK jako ergoterapeut. Mým cílem je našim pacientům ukázat, že i já na vozíku můžu žít dobře. Jako člen správní rady se především snažím podporovat všechny členy teamu, a podle motta písničky „Když nemůžeš, přidej víc...." je hnát kupředu navzdory všem překážkám, kterých při oživování Domečku nebylo málo. Když to někdy vypadá, že to fakt nepůjde, alespoň nám vždy zbývá humor.